1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۲۵ تیر ۹۸
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » کتاب «تکامل مطالعات امنیتی بین‌المللی» اثر بری بوزان منتشر شد

کتاب «تکامل مطالعات امنیتی بین‌المللی» اثر بری بوزان منتشر شد

کد خبرنگار:1895                                                                                               تاریخ انتشار: 1395-08-23 / 15:40:00
کتاب «تکامل مطالعات امنیتی بین‌المللی» اثر بری بوزان منتشر شد

کتاب «تکامل مطالعات امنیتی بین المللی» به قلم «بری بوزان» و «لنه هانسن» توسط انتشارات دانشگاه کمبریج منتشر شد.

 مطالعات امنیتی بین المللی از سال ۱۹۴۵ تا کنون دستخوش تغییرات گسترده ای شده است. البته گسترده ترین این تغییرات از زمان مذکور به این سو را در اوایل دهه ۹۰ میلادی که مصادف شد با فروپاشی شوروی و شکل گیری جهان تک قطبی، شاهد بوده ایم.

کتاب حاضر نخستین تاریخ منطقی این شاخه را فراهم آورده است. این کتاب مطالبی همچون چگونگی پدید آمدن مفهوم مطالعات امنیتی به عنوان تبعات استراتژیک مواجهه ابرقدرت ها و تسلیحات هسته ای آنها  تا گوناگونی امروزی آنها شامل امنیت زیست محیطی، انسانی و اقتصادی در کنار امنیت نظامی که بازه ای از مکاتب، از رئالیسم سنتی گرفته تا فمینیسم و از سوی دیگر، دوران پسا استعماری را در بر می گیرد.

نهایتا نویسندگان کتاب به دنبال اثبات این مفهوم هستند که مطالعات امنیتی بین المللی با وجود بخش ها و شاخه های گسترده امروزی خود، یک مفهوم واحد است.

«بری بوزان» و «لنه هانسن» دو نویسنده این کتاب بوده که توسط انتشارات دانشگاه کمبریج به چاپ رسیده است.

«بوزان» پروفسور روابط بین الملل در مدرسه اقتصادی لندن بوده و «لنه هانسن» نیز استادیار روابط بین الملل در دانشگاه کپنهاگ دانمارک است که کتاب حاضر را به رشته تحریر در آورده اند.

نظر شما

نظر شما