1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۵ تیر ۹۸
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » خروج 22 هزار تبعه خارجی از مرز شلمچه

خروج 22 هزار تبعه خارجی از مرز شلمچه

کد خبرنگار:101                                                                                               تاریخ انتشار: 1395-08-29 / 00:43:00
خروج 22 هزار تبعه خارجی از مرز شلمچه

مدیر کل اتباع و مهاجران خارجی استان خوزستان گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از 22 هزار نفر از اتباع خارجی از 42 کشور جهان برای شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی از مرز زمینی شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.
«حمید سیلاوی» روز جمعه در حاشیه آیین بدرقه کاروان زائران اربعین حسینی از اتباع کشور افغان در گتوند، درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اتباع خارجی بیشتر از کشور های پاکستان، افغانستان و هندوستان بوده اند که به منظور شرکت در آیین اربعین حسینی از مرز شلمچه وارد کشور عراق شدند. 
وی ادامه داد: با توجه به سیل مشتاقان شرکت در اربعین حسینی از سوی اتباع خارجی، امسال ستاد اربعین حسینی کشور و ستاد خوزستان پس از توافق با کشور عراق 12 گیت را به ورود و خروج زائران خارجی در مرز شلمچه اختصاص دادند.
سیلاوی افزود:به دلیل ازدحام جمعیت به صورت نوبتی و گروهی این اتباع را اعزام می کنیم.
سیلاوی با اشاره به اینکه تنها مرز زمینی برای تردد زائران خارجی به کربلا مرز شلمچه است، ادامه داد: تاکنون هفت هزار تبعه خارجی پس از زیارت کربلای معلا به ایران بازگشتند.
مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی خوزستان در پایان به خدمات ارائه شده به زائران اربعین حسینی در این ایام اشاره کرد و گفت: ساخت جاده اختصاصی، برپایی هشت موکب، ساخت 64 چشمه سرویس بهداشتی، حمام صحرایی، استراحتگاه و توزیع چای، غذای گرم، آبمیوه و آب معدنی از جمله خدمات ارائه شده به زائران اتباع خارجی در مرز شلمچه بوده است.
به گزارش ایرنا 100 نفر از اتباع کشور افغان ساکن مهمانشهر بنی نجار گتوند روز جمعه در آیینی راهی سفر کربلا شدند.
هرسال زائران زیادی از سراسر جهان در این ایام به منظور حضور در آیین اربعین حسینی به کشور عراق سفر می کنند. 
مهمانشهر شهید محسن بنی نجار با دو هزار نفر جمعیت و 400 خانوار از اتباع کشور افغانستان در پنج کیلومتری مرکز شهرستان گتوند قرار دارد.
شهرستان 74 هزار نفری گتوند در شمال استان خوزستان واقع شده است.

نظر شما

نظر شما