1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۱ آبان ۹۷
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » روابط عمومی کارآمد موجب تغییرو پیشرفت سازمانی می شود

روابط عمومی کارآمد موجب تغییرو پیشرفت سازمانی می شود

کد خبرنگار:101                                                                                               تاریخ انتشار: 1395-08-29 / 00:24:00
روابط عمومی کارآمد موجب تغییرو پیشرفت سازمانی می شود

دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی گفت: آن روابط عمومی کارآمد است که از قدرت و توانایی تغییر سازمانی منجر به پیشرفت برخوردار باشد.
«هوشمند سفیدی» در حاشیه دوازدهمین دوره سمپوزیوم روابط عمومی ها  اظهار کرد: مهمترین دستاورد این دوره، علاوه بر سخنرانی هایی که انجام شد، برگزاری هشت کارگاه آموزشی بود که در مرکز همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار شد و توانستیم نقش روابط عمومی را در تغییر، تبیین کنیم. 
وی ادامه داد: ما در این دوره توانستیم نشان دهیم موضوع تغییر در سازمان های مختلف و تغییراتی که منجر به پیشرفت می شود را چگونه می توان پیش برد. 
سفیدی افزود: دیگر دستاورد سمپوزیم دوازدهم، حضور نایب رئیس اول و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و دو نفر از اعضای این کمیسیون در این همایش بود که نشان از همراهی مجلس در این نشست داشت و مجلس برای آنکه روابط عمومی ها در کارآمدی و تقویت روابط برای ایجاد تغییر، توانایی لازم را دست یابند، اعلام آمادگی کرد.
وی با اشاره به نشستی که با رئیس کمیسیون فرهنگی برگزار کرد، افزود: مقرر شد مکاتباتی را با مجلس شورای اسلامی داشته باشیم و این مکاتبات در اختیار رئیس سازمان برنامه و بودجه و ریاست جمهوری اسلامی ایران نیز قرار گیرد؛ در واقع به بودجه و اعتبارات روابط عمومی ها برای تقویت تغییر کمک کند. 
وی، دستاورد سوم سمپوزویم دوازدهم را جمع آوری برخی سخنرانی های محوری در این همایش عنوان کرد و افزود: قرار است این موارد در قالب بیانیه تهران تهیه و از سوی انجمن بین المللی روابط عمومی و نهادهای مرتبط دیگر به عنوان منشور روابط عمومی در حوزه تغییر منتشر شود. 
سفیدی گفت: چهارمین دستاورد این همایش بین المللی، مقالاتی بود که در سمپوزیوم دوازدهم ارائه شد و بزودی این مقالات را در قالب کتابی به عنوان روابط عمومی در تغییر سازمانی آماده و منتشر می کنیم که در واقع این به تولید دانش و جنبش نرم افزاری کمک می کند. 
وی افرود: در این همایش دو روزه توانستیم 500 نفر از دست اندرکاران روابط عمومی ها را در قالب کارگاههای آموزشی و مقالات ارایه شده به توانمند شدن آنها برای نقش افرینی شایسته در حوزه تغییر در سازمانها کمک کنیم. 
سفیدی ادامه داد: دبیرخانه سمپوزویم با توجه به مطالبات جامعه روابط عمومی ها تلاش خواهد کرد خواسته های این قشر را به مسؤولان انعکاس دهد تا در زمینه های مختلف از جمله اصلاح ساختار سازمانی و تقویت بودجه و امکان جذب نیروهای کارآمد و اصلاح نظام انتصاب مدیران روابط عمومی مورد حمایت قرار گیرند. 
سفیدی در خصوص بحث سختی کار روابط عمومی ها، گفت: از سال 91 این موضوع در حال پیگیری است و وقتی اعلام می کنیم روابط عمومی ها به عنوان شغل سخت و زیان آور تلقی می شود، این بدان معنا نیست که شغل های دیگر سخت نیست، بلکه برخی مشاغلی که در روابط عمومی ها وجود دارد، از توان روحی بالایی باید فرد برخوردار باشد و از طرفی فشار روحی و استرسی که بر فرد وارد می شود بسیار بالاتر از حد طبیعی است. 
سفیدی گفت: در سالهای 82 و 83 که دکتر پزشکیان وزیر وقت بهداشت بود، نامه ای مبنی بر سختی کار خبرنگاران و شاغلان در روابط عمومی ها به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارجاع داده شد که همچنان پیگیر این موضوع هستیم. 
وی گفت: در اجلاس دو روزه تهران برگزیدگان جشنواره برترین های روابط عمومی در سطح ملی و استانی معرفی شدند که در سطح ملی و بخش ارتباطات رسانه ای وزارت امور اقتصادی و دارایی ٰ سازمان حفاظت محیط زیست ٰ دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ٰ‌و در سطح استانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ٰ نظام مهندسی ساختمان استان تهران ٰ شرکت گاز استان خراسان رضوی ٰ‌برگزیده شدند. 
سفیدی افزود: در رشته اطلاع رسانی و در سطح ملی بانک مرکزی ٰ گروه خودروسازی سایپا ٰ شرکت گسترش انرژی پاسارگاردٰ و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و حوزه استانی شرکت آب و فاظلاب اهواز ٰ‌ شرکت توزیع نیروی برق شهرستان اصفهان و سازمان منطقه آزاد انزلی برگزیده شدند. 
وی گفت: در رشته توسعه فرهنگ خاص و در سطح ملی، شرکت سهامی بیمه ایران و در سطح استانی شرکت آب و فاظلاب استان تهران برگزیده شدند. 
دبیرکل سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی اضافه کرد: در رشته پژوهش ارتباطی و در سطح ملی بانک توسعه تعاون ٰشرکت ملی پالایش و پخش فراوردهای نفتی ایران و گروه خودروسازی سایپا و در سطح استانی سازمان آب و برق خوزستان جزو برترین ها بودند. 
وی گفت: در رشته برنامه ریزی ارتباطی و درسطح ملی شرکت فرودگاه های کشور و وزارت نفت و در سطح استانی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان ٰ شرکت توزیع برق تبریز و شرکت فولاد مبارکه اصفهان جزو برترین ها شدند. 
سفیدی افزود: در رشته مدیریت راهبردی درسطح ملی سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان بنادر و دریانوردی ایران و در سطح استانی شرکت توزیع برق استان تهران بزرگ و شرکت فولاد مبارکه اصفهان برگزیده شدند. 
وی ادامه داد: در رشته خلاقیت و نوآوری و در سطح ملی بانک کشاورزی ٰ شرکت پست و پژو هشکده مالی و پولی بانک مرکزی و در سطح استانی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر و شهرداری اصفهان برترین ها شدند. 
سفیدی اضافه کرد: در رشته تکریم ارباب رجوع در سطح ملی بانک قوامین و بانک آینده و در سطح استانی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزیده شدند. 
وی گفت: در رشته ارتباطات الکترونیک در سطح ملی مجمع تشخیص مصلحت نظام ٰ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و در سطح استانی شرکت منطقه هشت عملیات انتقال گاز و اتاق بازرگانی ْ‌ کشاورزی ٰ صنایع و معادن تهران برگزیده شدند. 
این گزارش حاکی است؛ دوازدهمین دوره سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی روزهای 25 و 26 آبان و با حضور کارشناسان ایرانی و خارجی در مرکز همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار شد. 

نظر شما

نظر شما