1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۳۰ مهر ۹۷
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » افزایش چشمگیر ورود مسافران به مازندران

افزایش چشمگیر ورود مسافران به مازندران

کد خبرنگار:101                                                                                               تاریخ انتشار: 1396-01-01 / 09:08:00
افزایش چشمگیر ورود مسافران به مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از افزایش چشمگیر ورود مسافران به استان خبر داد.

سید محمود میرفیضی روز دوشنبه با حضور در محل عوارضی آزاد راه چالوس تهران و بازدید از اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان چالوس که با حضور سردار مومنی جانشین فرمانده ناجا برگزار شد، با اشاره به اینکه استان مازندران محل سفر بسیاری از هم وطنان در طول سال و بخصوص ایام نوروز است، اظهار کرد: نیروی انتظامی وظیفه سنگینی را برای ایجاد امنیت و آرام مسافران برعهده دارد و با تعامل با سایر دستگاه‌ها برنامه‌ریزی مدونی را در این خصوص دارد.

وی افزود: طرح استقبال از بهار به منظور حفظ امنیت مناسب توسط نیروی انتظامی در سطح شهرها ‌از ابتدای اسفند آغاز شد و در ایام نوروز نیز از 25 اسفند ماه طرح راهور آغاز شد.

فرمانده انتظامی مازندران تصریح کرد: با سازماندهی در کل استان 7 هزار نفر از همکاران انتظامی در قالب 1500 گشت خودرویی سواره و پیاده بکارگیری شدند و با توجه به هماهنگی در حوزه یگان های امدادی نیز 650 دستگاه مربوط به اورژانس هلال احمر و راهداری سازماندهی شد.

میرفیضی تاکید کرد: تعداد 220 پایگاه در این حوزه است که مربوط به یگان‌های امدادی است و در حوزه سازماندهی در استان نیز سعی شد با برنامه ریزی مناسب در بخش نیروی انتظامی، به مسافرینی که نیاز به خدمات رسانی دارند، خدمت شود.

وی با بیان اینکه همه این اقدامات براساس اقدامات پیشگیرانه است، خاطر نشان کرد: سعی شد به نحوی برنامه ریزی شود تا کمترین حوادث در این سفرها باشد.

فرمانده انتظامی مازندران اظهار کرد: یکی از اولویت‌های امسال توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی بود که 10 دستگاه فرهنگی و اجتماعی را با همکاری سایر سازمان‌ها در مسیرها و مبادی ورودی شهرهای استان متمرکز کردیم و حدود 55 ایستگاه انتظامی در تفرجگاه‌ها، ساحل و مراکزی که مردم مستقر می‌شوند، پیش بینی شد و این تعداد جدای از 220 مقر و کلانتری و پاسگاه در حوزه خدمات رسانی به مردم است.

میرفیضی با اشاره به تردد بیش از 8 میلیون مسافر تا پایان 29 اسفند ماه در استان گفت: در برخی روزها آمار تردد استان به رتبه دوم و سوم کشور می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: در روز 29 اسفند تعداد یک میلیون و 700 هزار نفر در سطح استان مازندران تردد انجام شد و از صبح روز سه شنبه بار اصلی ورود مسافران در استان است.

نظر شما

نظر شما