1. درباره ما
  2. تماس با ما
  3. آرشیو الکترونیکی
EN AR امروز:۵ تیر ۹۸
شما اینجا هستید » صفحه اصلی » دولت تدبیر و امید به عقلانیت فرهنگی باور دارد

دولت تدبیر و امید به عقلانیت فرهنگی باور دارد

کد خبرنگار:101                                                                                               تاریخ انتشار: 1395-06-29 / 09:37:00
دولت تدبیر و امید به عقلانیت فرهنگی باور دارد

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور با تاکید بر اهمیت فرهنگ اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به عقلانیت فرهنگی باور دارد و موفق به ایجاد انسجام نسبی در حوزه فرهنگ شده است.

«سید رضا صالحی امیری» در نشست با اهالی فرهنگ و رسانه استان گلستان، حوزه فرهنگ در ایران را حوزه ای پیچیده دانست و تصریح کرد: فرهنگ در جمهوری اسلامی امری سه قطبی است و باید در آن ارزش‌های دینی، فرهنگ ایرانی و موج فرهنگ غربی و نحوه مواجهه با آن را مدنظر قرار داد.

وی با بیان اینکه ریل توسعه ایران از ابتدا به غلط بر نفت شکل گرفته است، یادآور شد: باید ریل توسعه کشور بر فرهنگ، هنر و ادب شکل گیرد تا بتوانیم شاهد توسعه همه جانبه باشیم.

وی افزود: استراتژی اول دولت تدبیر و امید، ثبات و توسعه ملی است، در حالی که برخی تخریب‌گران به عدم ثبات می‌اندیشند.

رئیس مرکز اسناد کشور یادآور شد: دولت به زیست فرهنگی معتقد است و بر این باوریم که اگر مقابل هنرمندان بایستیم، باید به ابتذال فرهنگی تن بدهیم.

وی گفت: دولت بنا ندارد در زمینی که دیگران آن را طراحی کرده‌اند بازی کند و رئیس جمهوری به امنیت فرهنگی در حوزه فرهنگی و دیگر حوزه ها اعتقاد دارد.

صالحی امیری با بیان اینکه گفتگوی فصلی با اصحاب رسانه مفید است، خاطر نشان کرد: باید گوشی شنوا برای شنیدن نقد باشیم، چرا که گفتگو ما را به سمت قله توسعه هدایت می‌کند.

رئیس کتابخانه ملی با بیان اینکه دولت برای حفظ انسجام فرهنگی در بسیاری از حوزه‎ها با سیاست مدارا و سازگاری حرکت می‎کند، یادآور شد: دولت چهار رکن برای تداوم حیات فرهنگی دارد که نخبگان، هنرمندان، رسانه‎ها و شبکه‎های اجتماعی همچنین نهادهای مدنی و دینی عامل توسعه فرهنگی هستند.

صالحی امیری با بیان اینکه دولت متولی است نه متصدی، بر لزوم واگذاری امور فرهنگی به اصحاب فرهنگ تأکید کرد.

وی از گلستان به عنوان یکی از نمادهای فرهنگ ملی یاد کرد و افزود: گلستان می‎تواند قطب فرهنگی ایران باشد؛ به دلیل اینکه ظرفیت این استان در مقایسه با بسیاری از استان‎ها عمیق‎تر، کهن‎تر و پایدارتر است

وی با اشاره به برگزاری کنسرت‎های موسیقی بیان کرد: جامعه نیاز به نشاط دارد؛ اگر شادی و نشاط در جامعه تولید و بازتولید نشود، آسیب‎های اجتماعی به وجود می‎آید؛ اگر در سالن‎های رسمی و باید برای جوانان نشاط قانونی را ایجاد کنیم.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: دولت از مردم رأی گرفته و در راستای مطالبات مردم حرکت می‎کند؛ عده‎ای نشاط مردم را برنمی‎تابند و دولت به این باور رسید که برای کاهش آسیب‎های اجتماعی باید نشاط تولید کرد.

صالحی امیری افزود: وقتی یک مدال وارد کشور می‎شود یک ملت شاد می‎شوند که این نشاط اجتماعی است؛ دولت معتقد است المپیک نماد بازسازی غرور و نشاط ملی است و دولت خود را موظف و مرزدار این مطالبه ملی می‎داند.

همچنین در این جلسه که با حضور و سخنرانی علی اصغر احمدی از نهاد ریاست جمهوری، علی اصغر کاراندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایندگان گلستانی مجلس شورای اسلامی همراه بود، برخی اصحاب فرهنگ و رسانه استان دغدغه های خود را بیان کردند.

نظر شما

نظر شما